Έλληνες στην Ελβετία

Μιας που βρεθήκαμε όλοι εδώ...
It is currently Thu Mar 28, 2024 2:05 pm

All times are UTC+01:00




Post new topic  Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
PostPosted: Tue Jul 09, 2019 10:15 am 
Offline

Joined: Tue Jul 09, 2019 9:37 am
Posts: 1
Καλησπέρα σας και ελπιζω να ειστε ολοι καλα και πανω απο ολα να εχουμε υγεια στη ζωη μας!
Ειμαι 25 χρονων εχω προυπηρεσια πανω στον τουριστικο κλαδο(εστιατορια, ξενοδοχεια, αεροδρομιο handling, τουριστικο γραφειο finance σε πολυεθνικη) ενω τα πτυχια που εχω δεν ειναι και κατι τρομερο, εχω πτυχιο ΙΕΚ και επισης εχω πιστοποιηση απο τον διεθνη οργανισμο αερολιμενων ΙΑΤΑ(δηλαδη το πτυχιο ειναι παγκοσμια αναγνωρισιμο).
Εγω που δεν ειμαι με τα πτυχια να ξεχυλιζουν και εχω αρκετα καλο επιπεδο αγγλικα εως αριστο και τα γερμανικα σε επιπεδο να συννενοηθω , θα βρω δουλεια ευκολα? Ρωταω γτ μια γνωστη που μενει εκει μου ειπε οτι πρεπει πρωτα να δηλωθω στο δημο και μετα απο 2 μηνες θα μπορω να δουλεψω γτ ετσι ειναι το συστημα και για τη περιοδο εκεινη θα χρειαστω τουλαχιστον 10.000 γιατι θα φυγουν στα εξοδα, σπιτι απο εδω και απο εκει...Θελω όντως τοσα πολλα λεφτα? και δουλεια δεν μπορω να δουλεψω κατευθειαν?πρεπει να περιμενω αναγκαστηκα 2 μηνες?
Ελπιζω να καταλαβετε τι ακριβως εννοω γιατι πανω στον ειρμο μου ισως να τα μπερδεψα λιγο...ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!! :)

Και κατι τελευταιο υπαρχει ελληνας που να εργαζεται σε γραφειο ευρεσεως εργασιας?ξερετε καποιον?


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC+01:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited