Έλληνες στην Ελβετία

Μιας που βρεθήκαμε όλοι εδώ...
It is currently Thu Mar 28, 2024 4:51 pm

All times are UTC+01:00




Post new topic  Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
PostPosted: Fri Mar 21, 2014 7:24 pm 
Offline

Joined: Mon Nov 18, 2013 6:37 pm
Posts: 10
καλησπέρα σας
Εχω το εξής πρόβλημα και θα παρακαλούσα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Στο σπίτι που νοίκιαζα είχα πρόβλημα με το μπάνιο ( διαρροή ) , οπως και άλλα πεντε διαμερίσματα στην οικοδομή. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να αφαιρέσουν πλακάκια στο μπάνιο * εναν τοίχο και γενικώς ήταν ενα χάος για τεσσερις μήνες. Ο φερβάλντουνγκ μου είπε οτι θα κάνει έκπτωση στο ενοίκιο για τους μήνες που το μπάνιο είχε πρόβλημα. Τώρα ισχυρίζεται οτι θα πληρώσει μονο 26 ημέρες δηλαδή όσες χρειαζόντουσαν οι μάστορες για να διορθώσουν τις ζημιές. Τελικά τι ισχύει γιατι με κάποιον ειδικο που μίλησα μου είπε οτι η μείωση θα πρέπει να γίνει για όσους μήνες το μπάνιο δεν ήταν φτιαγμένο. Θα χαρώ να ακούσω τις γνώμες οσων γνωρίζουν κάτι για το θέμα ή ειχαν παρόμοια εμπειρία. Ευχαριστώ.


Top
   
PostPosted: Wed Mar 26, 2014 10:24 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Tue May 14, 2013 9:12 pm
Posts: 61
Location: Geneva
Για θέματα σχέσεων ενοικιαστών προσωπικά με βοήθησαν πολύ με νομική βοήθεια η Asloca (http://www.smv-asloca-asi.ch/ και http://www.asloca.ch/). Είμαι στο γαλλόφωνο κομμάτι αλλά νομίζω ότι δραστηριοποιούνται εξίσου και στην υπόλοιπη ελβετία. Ρίξε τους ένα τηλέφωνο/email και δες αν έχουν να σου πουν κάτι για το θέμα.

_________________
Marios


Top
   
PostPosted: Fri Jan 16, 2015 8:25 am 
Offline

Joined: Fri Jan 16, 2015 8:18 am
Posts: 1
Εχω το εξής πρόβλημα και θα παρακαλούσα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Στο σπίτι που νοίκιαζα είχα πρόβλημα με το μπάνιο ( διαρροή ) , οπως και άλλα πεντε διαμερίσματα στην οικοδομή. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να αφαιρέσουν πλακάκια στο μπάνιο * εναν τοίχο και γενικώς ήταν ενα χάος για τεσσερις μήνες. Ο φερβάλντουνγκ μου είπε οτι θα κάνει έκπτωση στο ενοίκιο για τους μήνες που το μπάνιο είχε πρόβλημα. Τώρα ισχυρίζεται οτι θα π

_________________
Prep4sure.me ISC CISSP Cisco 300-206 Practice Test 1z0-067 Pass4sure 1z0-047 Exam 1z0-591 Dumps 74-697


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC+01:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited