Έλληνες στην Ελβετία

Μιας που βρεθήκαμε όλοι εδώ...
It is currently Thu Mar 28, 2024 3:57 pm

All times are UTC+01:00




Post new topic  Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
PostPosted: Sat Jan 30, 2016 4:04 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Jan 30, 2016 3:41 pm
Posts: 2
Γεια σε όλα τα μέλη! Με μεγάλη μου χαρά ανακάλυψα αυτό το forum, και θα ήθελα να ευχαριστήσω πολύ τον άνθρωπο που κάθισε να ασχοληθεί με κάτι τέτοιο. Danke, admin! Ονομάζομαι Τίτος, και είμαι κι εγώ ένας Έλληνας, Καβαλιώτης για την ακρίβεια, που επειδή τα πράγματα στην Ελλάδα έχουν φτάσει στο απροχώρητο, πήρα την μεγάλη απόφαση να μετακομίσω στην Ελβετία. Βέβαια τίποτα δεν μου εξασφαλίζει ότι εκεί όντως θα τα καταφέρω και θα μείνω, άλλα το σίγουρο είναι ένα: Θα αφοσιωθώ ολοκληρωτικά σε αυτόν τον σκοπό, και δεν θα τα παρατήσω στην πρώτη μεγάλη δυσκολία που θα συναντήσω. Με όπλο μου τα πολύ καλά Αγγλικά, τα μέτρια Γερμανικά και το Πτυχίο Πληροφορικής που έχω, θα το παλέψω. Αν και για να είμαι ειλικρινής, δεν με ενδιαφέρει τι δουλειά θα κάνω. Τουλάχιστον αρχικά. Αρκεί να έχω μια αξιοπρεπή ζωή με τα χρήματα που θα παίρνω. Οπότε και καμία σχέση με Informatik να μην έχει το επάγγελμα μου, κανένα πρόβλημα. Έχω μια συγγενής στη Ζυρίχη, και στα μέσα του Φλεβάρη, θα επιχειρήσω το μεγάλο βήμα. Εύχομαι να πάρω κάποια βοήθεια μέσα από αυτό το forum, και επίσης εύχομαι να γνωρίσω και 'Ελληνες της Ζυρίχης, σύντομα. Ακόμη και η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ βοήθεια, κάτι που ίσως φαίνεται ανούσιο σε κάποιους, θα είναι δεκτή και θα εκτιμηθεί από πλευράς μου. Καλώς σας βρήκα, λοιπόν!


Top
   
PostPosted: Tue Feb 23, 2016 8:41 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Tue May 14, 2013 9:12 pm
Posts: 61
Location: Geneva
Καλή επιτυχία εύχομαι. Όσα μέλη στη Ζυρίχη, βοηθάτε να γίνουμε πολλοί:)

_________________
Marios


Top
   
PostPosted: Thu Jun 30, 2016 4:11 pm 
Offline

Joined: Thu Jun 30, 2016 3:36 pm
Posts: 2
Καλησπέρα, βρίσκομαι στη περιοχή της Ζυρίχης από της αρχές του Ιουνίου και αναζητώ εργασία, οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν ενδιαφέρον.ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.


Top
   
PostPosted: Sat Aug 19, 2017 9:46 am 
Offline

Joined: Thu Aug 20, 2015 6:48 pm
Posts: 1
καλημερα παιδια καλως σας βρηκα ...
επειδη η κατασταση στην Ελλάδα εχει φτασει στο απροχωρητο και δεν βλέπω καμια ελπιδα αποφασισα να κοιταξω για δουλεια στο εξωτερικο και μια απο τις χωρες που στοχευω ειναι η Ελβετια.. Θα μπορουσα να ξερω αν μπορειτε πως ειναι τα πραγματα εκει για ενα καθηγητη Φυσικης με ΜΒΑ και 20 χρονια στη διοικηση πωλησεων στο χωρο του αυτοκινητου?????
Ευχαριστω εκ των προτερων


Top
   
PostPosted: Sat Sep 09, 2017 5:08 pm 
Offline

Joined: Fri Jul 07, 2017 9:24 am
Posts: 5
Location: Vulpera, Graubunden
Quote:
καλημερα παιδια καλως σας βρηκα ...
επειδη η κατασταση στην Ελλάδα εχει φτασει στο απροχωρητο και δεν βλέπω καμια ελπιδα αποφασισα να κοιταξω για δουλεια στο εξωτερικο και μια απο τις χωρες που στοχευω ειναι η Ελβετια.. Θα μπορουσα να ξερω αν μπορειτε πως ειναι τα πραγματα εκει για ενα καθηγητη Φυσικης με ΜΒΑ και 20 χρονια στη διοικηση πωλησεων στο χωρο του αυτοκινητου?????
Ευχαριστω εκ των προτερων
[/quote

Γεια σας κυριε Ζουμη , ειμαι σχετικα καινουργιος σε αυτο το Forum και μολις ειδα την αναρτηση σας. Με λενε Δημητρη και μενω μονιμα στην Ελβετια απο το 2010 . Eλπιζω, ηδη να εχετε ηδη βει καποια καλη δουλεια στις χωρες ενδιαφεροντος σας. Θα ηθελα να σας πω οτι το συντομο αλλα δυνατο βιογραφικο σας ειναι ενδιαφερον. Θελω να ειμαι ειλικρινης , δεν θα μπορεσω να σας βοηθησω με ευρεση εργασιας εδω, οχι γιατι δεν θελω αλλα γιατι ειναι πολυ δυσκολο, εχω προσπαθησει πολλες φορες να φερω δικους μου ανθρωπους εδω αλλα ποτε δεν τα καταφερα. Παραυτα , εχω μια επαγγελματικη προταση να σας κανω....Θα σας ενδιεφερε να ενημερωθειτε;; Καλη συνεχεια


Top
   
PostPosted: Sat Sep 09, 2017 5:12 pm 
Offline

Joined: Fri Jul 07, 2017 9:24 am
Posts: 5
Location: Vulpera, Graubunden
Quote:
Quote:
καλημερα παιδια καλως σας βρηκα ...
επειδη η κατασταση στην Ελλάδα εχει φτασει στο απροχωρητο και δεν βλέπω καμια ελπιδα αποφασισα να κοιταξω για δουλεια στο εξωτερικο και μια απο τις χωρες που στοχευω ειναι η Ελβετια.. Θα μπορουσα να ξερω αν μπορειτε πως ειναι τα πραγματα εκει για ενα καθηγητη Φυσικης με ΜΒΑ και 20 χρονια στη διοικηση πωλησεων στο χωρο του αυτοκινητου?????
Ευχαριστω εκ των προτερων
[/quote

Γεια σας κυριε Ζουμη , ειμαι σχετικα καινουργιος σε αυτο το Forum και μολις ειδα την αναρτηση σας. Με λενε Δημητρη και μενω μονιμα στην Ελβετια απο το 2010 . Eλπιζω, ηδη να εχετε ηδη βει καποια καλη δουλεια στις χωρες ενδιαφεροντος σας. Θα ηθελα να σας πω οτι το συντομο αλλα δυνατο βιογραφικο σας ειναι ενδιαφερον. Θελω να ειμαι ειλικρινης , δεν θα μπορεσω να σας βοηθησω με ευρεση εργασιας εδω, οχι γιατι δεν θελω αλλα γιατι ειναι πολυ δυσκολο, εχω προσπαθησει πολλες φορες να φερω δικους μου ανθρωπους εδω αλλα ποτε δεν τα καταφερα. Παραυτα , εχω μια επαγγελματικη προταση να σας κανω....Θα σας ενδιεφερε να ενημερωθειτε;; Καλη συνεχεια


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC+01:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited