Έλληνες στην Ελβετία

Μιας που βρεθήκαμε όλοι εδώ...
It is currently Fri Mar 29, 2024 4:16 pm

All times are UTC+01:00




Post new topic  Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
PostPosted: Wed Jan 22, 2014 2:40 pm 
Offline

Joined: Wed Jan 22, 2014 1:34 pm
Posts: 1
Γεια σας,

Είμαι ο Δημήτρης είμαι 24 χρονών και είμαι απο Θεσσαλονίκη.

Τον Δεκέμβριο του 2013 τελείωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις και σκέφτομαι τον Σεπτέμβριο να μετακομίσω είτε Ελβετία είτε Γερμανία. Στο μεσοδιάστημα κάνω τα απαραίτητα "ψαχτικά" μου και έτσι βρήκα και το συγκεκριμένο φόρουμ.

Έως τώρα σκέφτομαι ότι η βιομηχανία της φιλοξενίας, όπως είναι γνωστή, μου ταιριάζει και έχει κάποιο σχετικό ρυθμό σταθερότητας, βέβαια όχι όπως παλαιότερα αλλά δεν υφίσταται και αντίστοιχη πτώση όσο άλλες βιομηχανίες. Έτσι αποφάσισα το ερχόμενο καλοκαίρι να πάω να δουλέψω σε κάποιο ξενοδοχείο στην Ελλάδα, ανεξαρτήτως πόστου

Μιλάω ελληνικά (προφανώς), αγγλικά (σε βαθμό που μπορώ να καταλάβω οποιοδήποτε βιβλίο , ακουστικό βιβλίο ή ταινία χωρίς όμως κάποιο πτυχίο) και μαθαίνω γερμανικά (μπορώ να εκφράσω ένα μεγάλο μέρος τον σκέψεων μου επίσης όμως χωρίς κάποιο πτυχίο). Στο μέλλον θέλω να ξεκινήσω να μαθαίνω γαλλικά και να δώσω τα TestDAF (Γερμανικά), TOEFL(Αγγλικά) και το αντίστοιχο των γαλλικών.

Σκέφτομαι να πάρω certification απο κάποιο online αμερικάνικο πανεπιστήμιο πάνω σε Hospitality Business Operations, Hospitality Business Management και Hospitality Leadership.

Πιστεύεται ότι τα συγκεκριμένα προσόντα θα με βοηθήσουν να ανοίξω κάποια καριέρα στον συγκεκριμένο χώρο στην Ελβετία?


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC+01:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited