Έλληνες στην Ελβετία

Μιας που βρεθήκαμε όλοι εδώ...
It is currently Thu Mar 28, 2024 12:02 pm

All times are UTC+01:00




Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
PostPosted: Sun Jul 27, 2014 8:31 am 
Offline

Joined: Sun Jul 27, 2014 7:42 am
Posts: 2
Εχω σπουδάσει προαγωγη της υγείας στην Ελλάδα. Μιλώ άπταιστα αγγλικα. Γνωρίζω ελάχιστα γερμανικά αλλά ξεκινώ μαθήματα απο Σεπτέμβριο.Επίσης έχω βασική γνώση τουρκικών.Εργάζομαι στον δημόσιο τομέα στο αντικείμενο μου εδω και έξι χρονια αλλά με ενδιαφέρει η επαγγελματική σταδιοδρομία στο εξωτερικο. Ενδιαφερομαι να εργαστώ σε νοσοκομείο η σε κάποια υπηρεσία υγείας. Αρκουν τα αγγλικα σε πρωτη φάση ή είναι απαραίτητη η γνώση γερμανικών, γαλλικών ή ιταλικών για να εργαστεί κάποιος σε υπηρεσίες υγείας στην Ελβετία; Να προσθέσω πως παράλληλα εχω ξεκινησει τη συγγραφή μελέτης αναφορικά με την ψυχική υγεία του παιδιού και της οικογένειας που ζει σε πολυπολιτισμικό περιβάλλον. Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον έχει κάποια πληροφορία ή ιδέα να προτείνει.

_________________
ΑΡΓΥΡΩ Μ.


Top
   
PostPosted: Fri Feb 20, 2015 1:40 pm 
Offline

Joined: Fri Feb 20, 2015 1:38 pm
Posts: 1
Επειδή είμαι σίγουρος ότι αρκετοί θα χρησιμοποιήσουν αυτή την ενότητα, είπα να βάλω εδώ μερικές πληροφορίες για το τι γίνεται με την αφορά εργασίας στην Ελβετία. Τα καλά νέα είναι ότι οι μισθοί εδώ είναι πολύ υψηλοί σε σχέση με πολλές άλλες χώρες, περίπου στα 5000CHF κατά μέσο όρο καθαρά το μήνα. Η εργασία σε τομείς όπως ο τραπεζικός, προφανώς αρκετά διαδεδομένος εδώ, έχει αρκετά υψηλότερες απολαβές. Επισυνάπτω κάποια αρχεία με ενδιαφέροντα στοιχεία για όποιον ενδιαφέρεται.

_________________
You can try out our Certkiller network plus certification and latest 200-120 to get high flying success in final passguide and rasmussen exams. Our Northwood University is also very useful tool.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC+01:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited